Yhteenveto



Koska vieraskirjaan ei ole tullut enää kommentteja sen jälkeen, kun Simplesite antoi sivujen hoitamisen One.com:lle, niin otin vieraskirjan tärkeämpään käyttöön. Yhteyden saa esim. enska(at)enskansivut.fi  -n kautta.


Kirjoitan nyt tähän kaikki tärkeät asiat, joista olen jo aiemmin kertonut.


Kun sain uskon joskus 1985 ja kerroin siitä lestadiolaisille vanhemmilleni, niin sen jälkeen Jumala antoi minulle "näkykokemuksen". Koska olin niin kuin itse mukana, niin sanon sitä kokemukseksi. Tuo kokemus oli sellainen, etten silloin ymmärtänyt sitä, miksi sen koin. Vasta myöhemmin olen saanut tietää sen tarkoituksen. Jumala halusi minun kertovan muillekin sen, mitä tulee tapahtumaan.


Me elämme nyt lopun ajan kynnyksellä. Se tarkoittaa, että on tulossa "vihan aika". Koska perkele  vihaa kaikkia aitoja kristittyjä, niin erityisesti kristityt ovat tuon vihan kohteita. Raamattu kertoo "pedoista". Sen mukaan on oleva ns. ensimmäinen peto ja toinen peto. Ehkäpä toiset eivät ole tätä huomanneet, mutta ensimmäinen peto tarkoittaa paavia. Monet luottavat paavin sanomaan, mutta silti paavi opettaa väärin. Paavi kertoo ihmisen syntyneen, niin kuin kehitysoppi opettaa. Lisäksi hän opettaa, että kaikki ihmiset pelastuvat, sillä Jeesus on kuollut kaikkien puolesta. Hänen mukaansa se ei vaikuta, miten ihminen elää. Kuitenkin alkuperäinen Raamattu kertoo, että meidän on tehtävä parannus..


Jeesuksen vapahtajakseen ottaneet juutalaiset ovat perkeleen erityisesti vihaamia. Siksi hän on ottanut heidät pääkohteekseen. Siis paavi on tuo ensimmäinen peto. Toinen peto onkin itse perkele. Tämän kertoo Raamattukin. Profeetta Hesekiel kertoo antikristuksesta. Luku 28 kertoo, että alussa oli Jumalan kerubi. Jumala kuitenkin teki tuosta kerubista liian kauniin ja täydellisen. Sen vuoksi tuo kerubi ylpistyi ja ajatteli olevansa, kuin Jumala. Jopa Jumalaakin suurempi. Hän alkoi taistelemaan itse Jumalaa vastaan. Niin hän muuttui perkeleeksi. Hän aloitti todella taistelun Jumalaa vastaan. Kun luotu taistelee luojaansa vastaan, niin voittajakin on selvä. Hesekielin kautta Jumala kertoi tämän ja vielä enemmänkin. Hän kertoi, että lopulta perkeleestäkin tulee ihmisen kaltainen. Jumala heittää maan pinnalle ja hän joutuu ihmisen kaatamaksi.


Myös profeetta Danielille Jumala antoi kyvyn nähdä tulevia asioita. Danielkin kertoo näistä lopun ajan tapahtumista. Hän kertoi, että maan päälle syntyy valtakunta, jolla on 10 kuningasta.

Tuo valtakunta on itsenäinen Vatikaani. Se itsenäistyi v.1929. Daniel kertoo sen olevan erilainen, kuin muut maat. Se on toden totta erilainen, sillä se sijaitsee Rooman kaupungin sisällä. Tällä hetkellä sitä hallitseva paavi on yhdeksäs. Daniel kertoi sillä olevan 10 hallitsijaa, eli paavia. Kymmenes on viimeinen. Siis seuraava paavi on viimeinen. Sen jälkeen Jumala pakottaa perkeleen pois taivaasta. Ennen sitä 10. paavi on vieraillut Israelissa. Hänet kuitenkin tapetaan ilmeisesti Jerusalemissa. Sen vuoksi viimeisenä toivonaan perkele ottaa kuolleen paavin ruumiin haltuunsa. Useimmat ihmiset uskovat tällöin, että paavi nousi kuolleista. Koskeivat he ole lukeneet Raamattua, joka on käännetty 1933/1938 , niin he eivät tiedä sitä, ettei Jeesus palaa tällä tavalla.


Silloin saa alkunsa ns. maailman uskonto. Sen johtajana on, eli "kuolleista noussut" paavi, siis antikristus. Antikristus hyökkää ensin Israelia vastaan, mutta Jumala onkin ohjannut uskovat Israelilaiset turvaan. Sitten hän nousee kaikkia pakanakansoja vastaan, eikä salli heidän käyttää pankkiyhteyttä, jos he eivät tunnusta antikristusta maailman valtiaaksi.



Edellä oleva kirjoitus on tarkoitettu Suomen kristityille. Lopulta ei oikea kristitty pysty käyttämään rahaa. Silloin on käytettävä vaihtovälineenä jotain muuta esim. omaisuutta.





Uusimmat kommentit

17.03 | 17:51

Olen tullut uskoon vuonna 1994 noin suunnilleen. Olen kovasta menneisyydestä pelastunut ja saanut uuden elämän. Toronton eksytystä vastaan täytyy infota uskovia. Se on pettävää. Kiitos sivuistasi

28.02 | 06:31

En ole varma vaikuttaa se oikea Henki siellä enemmän sielullista ja lihallista toimintaa siellä,yksikin henkilö poistui sieltä, en ole varma kannattaako mennä uudestaan.

01.03 | 19:29

Olen kyllä sitä mieltä että korkeaa veisua ei pitäisi hengellistää ollenkaan, se on vain runoutta.Monet ovat sitä selittäneet, mutta jotenkin se on onnetonta kuultavaa.Voihan mieleni muuttua

20.03 | 13:50

Olen Enska kaivannut sinua. Käytiin ennen pari kertaa Naaralla. Miika lähetti myös terveisiä.

Jaa tämä sivu